Romet 787 i jego odpowiednik Romet RXL50
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Romet 787 i jego odpowiednik Romet RXL50

Forum dotyczące skuterów marki ROMET (MODELE 787 I RXL)
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Usterki i awarje

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
squater92




Liczba postów : 45
Join date : 08/02/2008

Usterki i awarje Empty
PisanieTemat: Usterki i awarje   Usterki i awarje Icon_minitimePon Lut 18, 2008 10:44 pm

Oto parę awarji jakich napotkałem na drodze eksplatując Rometa 787 4t:

1. Po 300km padł licznik a dokładniej to obrotomierz (wada elektroniczna),

2. 500km gaźnik rozregulawał się sam, serwis nie daje sobie rady ustawić go, ustawiłem sam lecz skuter i tak ma lekkiego dławia przy ruszaniu.

3. 1000km zaczęły wydobywać się ostre piski z okolic napędu (serwis powiedział że tak ma być Shocked ) jak się później okazało szczęki sprzęgła wytarły się do zera.

4. 1500km linka prędkościomierza ukręciła się.

5. 1600km tuleje łączące silnik z ramą starły się (serwis robił mi skuter ponad 1 miesiąc).

6. 2000km przegrzał się bęben sprzęgłowy.

Narazie mam 2200km i mam nadzieję, że już nie będzie więcej awarji.

To co wymieniłem to tylko najpoważniejsze rzeczy, które mi się przydażyły.

Do usterek można zaliczyć:

1. Źle zestrojone zawieszenie przód za miękki, a tył za twardy.

2. Plastiki są źle spasowane i łatwo się łamią, ciągle piszczą, trzeszczą i zgrzytają.

3. Lusterka nie da się ich ustawić.

4. Kanapa jest duża, lecz pasażer ma trochę za twardo i pochyło przy lekkim hamowaniu przodem gdy wieziemy słabo umięśnionego pasażera trzeba się zaprzeć nogami aby nie spaść z siedzenia.

Skuterek jest jaki jest. Mimo wszystko przyjemnie się jeździ rabbit choć bywają chwile grozy pale gdy się myśli czy aby koła się trzymają?! lol!
Powrót do góry Go down
miekisz1




Liczba postów : 42
Join date : 23/01/2008
Age : 38
Skąd : Kraków

Usterki i awarje Empty
PisanieTemat: STRACH   Usterki i awarje Icon_minitimeSro Lut 20, 2008 3:11 pm

Trochę mnie przerażają takie awarie po tak małym przebiegu. Ja mam dopiero przejechane 150km. Ciekawe jak będzie dalej.
Powrót do góry Go down
http://www.r787.tk
squater92




Liczba postów : 45
Join date : 08/02/2008

Usterki i awarje Empty
PisanieTemat: loteria   Usterki i awarje Icon_minitimeSro Lut 20, 2008 10:38 pm

słyszałem że są niektóre Romety co się wogle nie psują. To jest taka loteria ten dostanie niezawodnego a ten wygląda na mechanika to się pobawi. Tylko skala jest.... miej więcej taka 1:25 czyli jeden super sprawny skuter na 25 psujących się.
Może udało Ci się może nie zobaczymy Arrow
Powrót do góry Go down
miekisz1




Liczba postów : 42
Join date : 23/01/2008
Age : 38
Skąd : Kraków

Usterki i awarje Empty
PisanieTemat: Re: Usterki i awarje   Usterki i awarje Icon_minitimeCzw Lut 21, 2008 1:14 pm

Mam przejechane 150 km i już skuter stoi w serwisie. Do wymiany gaźnik ponieważ falują obroty
Powrót do góry Go down
http://www.r787.tk
wolf46

wolf46


Liczba postów : 27
Join date : 21/02/2008

Usterki i awarje Empty
PisanieTemat: Re: Usterki i awarje   Usterki i awarje Icon_minitimeNie Lut 24, 2008 12:55 am

Ja dla przykładu mam ponad 5000 km zaliczone i nie mam żadnych poważnych problemów na samym początku jak miałem niecałe 300 był problem z gaźnikiem romet nie miał siły i się dusił miał muła w serwisie wymienili(podobno)gaźnik i jest ok.
I jak na razie wszystko jest ok światła hamulce czasem ma jakieś lekkie naloty i łapie muła ale podejrzewam że to wina paliwa choć te gaźniki w naszych Romkach są jednak lipne no i jest tak że trzeba pilnować poziomu paliwa w baku bo podobno się zapowietrzają,ile w tym prawdy nie wiem tak powiedział mi serwisant ale nie bardzo w to wierzę .
Czyli jednym słowem popadł mi się "udany"model a przynajmiej mam taką nadzieję .Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
squater92




Liczba postów : 45
Join date : 08/02/2008

Usterki i awarje Empty
PisanieTemat: Re: Usterki i awarje   Usterki i awarje Icon_minitimePon Lut 25, 2008 4:02 pm

czyli jesteś tym 1 z 25. Jeśli Ci się nie popsuje (to co wymieniłem powyżej) po około 1800km to znaczy że masz szczęście.
Powrót do góry Go down
newerror787

newerror787


Liczba postów : 5
Join date : 25/05/2008
Skąd : Lublin

Usterki i awarje Empty
PisanieTemat: Re: Usterki i awarje   Usterki i awarje Icon_minitimeNie Maj 25, 2008 2:21 pm

Po tym co piszecie to muszę stwierdzić że jestem szczęściarzem.
Chyba największa usterka to padnięty akumulator w zimie - w serwisie dolali elektrolitu i podładowali. Ostatnio nie działa obrotomierz, ale nie jest to jakaś duża usterka i tak jest mało przydatny.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Usterki i awarje Empty
PisanieTemat: Re: Usterki i awarje   Usterki i awarje Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Usterki i awarje
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» usterki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Romet 787 i jego odpowiednik Romet RXL50 :: Serwis :: Usterki (silnik 4T)-
Skocz do: